AKTUALNOŚCI

Już 30 lat reprezentujemy interesy branży

21 lutego 2022

30 lat obecności na rynku to ogrom czasu. Wystarczy wspomnieć, jak wyglądał nasz kraj na początku  lat dziewięćdziesiątych, a jak wygląda dzisiaj. Jako Stowarzyszenie byliśmy świadkami przemian ustrojowych po 1989 roku, a każdy okres działalności DROMY charakteryzował się innymi celami cząstkowymi, które sobie wyznaczaliśmy. Pierwszym sukcesem z pewnością było wypracowanie płaszczyzny współpracy polskich firm i […]

30 lat obecności na rynku to ogrom czasu. Wystarczy wspomnieć, jak wyglądał nasz kraj na początku  lat dziewięćdziesiątych, a jak wygląda dzisiaj. Jako Stowarzyszenie byliśmy świadkami przemian ustrojowych po 1989 roku, a każdy okres działalności DROMY charakteryzował się innymi celami cząstkowymi, które sobie wyznaczaliśmy. Pierwszym sukcesem z pewnością było wypracowanie płaszczyzny współpracy polskich firm i wdrożenie zasad uczciwej konkurencji, kolejne to udane procesy restrukturyzacyjne, dostosowanie  polskich maszyn do wymogów certyfikacji CE, wdrożenie dyrektywy maszynowej, wspólna promocja na rynkach zagranicznych, czy w ostatnim okresie realizacja wspólnie z CIOP-PIB projektu Tesama, którego celem było zwiększenie bezpieczeństwa użytkowanych maszyn i urządzeń do obróbki drewna. Za sukces uważam również przystąpienie w 2006 roku do Europejskiej Federacji Producentów Maszyn Eumabois i reprezentowanie Polski w strukturach tej organizacji.

Więcej przeczytają Państwo w obszernym wywiadzie, którego Prezes Stowarzyszenia DROMA udzielił Gazecie Przemysłu Drzewnego.

Wywiad dostępny jest TUTAJ. Zapraszamy do lektury!