AKTUALNOŚCI

NIE ŻYJE DR INŻ. WALDEMAR SZYMAŃSKI

16 października 2023

Z głębokim żalem informujemy,  że w dniu 11 października 2023 r. w wieku 71 lat, zmarł śp. dr inż. Waldemar Szymański, członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia  Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, członek Sądu Konkursowego Złotego Medalu Targów DREMA, emerytowany adiunkt w Katedrze Obrabiarek i Podstaw Konstrukcji Maszyn WLTD UPP.      Przez wiele […]

Z głębokim żalem informujemy,  że w dniu 11 października 2023 r. w wieku 71 lat, zmarł śp. dr inż. Waldemar Szymański, członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia  Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, członek Sądu Konkursowego Złotego Medalu Targów DREMA, emerytowany adiunkt w Katedrze Obrabiarek i Podstaw Konstrukcji Maszyn WLTD UPP.

     Przez wiele lat miałem zaszczyt współpracować z Panem dr inż. Waldemar Szymański przy realizacji wielu projektów, związanych z branżą obrabiarek do drewna i narzędzi do obróbki drewna. Zawsze zaangażowany, posiadający ogromną wiedzę z zakresu konstrukcji obrabiarek i narzędzi do obróbki drewna. Wspólnie działaliśmy w Towarzystwie Naukowo-Technicznym Obrabiarek i Narzędzi przy Oddziale  SIMP w Poznaniu, gdzie dr inż. Waldemar Szymański był aktywnym uczestnikiem wielu dyskusji na temat rozwoju konstrukcji obrabiarek. Wybitny wychowawca i nauczyciel akademicki.   Dla polskiego przemysłu obrabiarek i narzędzi do obróbki drewna to ogromna strata.

     W imieniu Stowarzyszenia  Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA oraz Współpracowników Zespołu Projektowego Targów DREMA , rodzinie, przyjaciołom i znajomym Pana Doktora Waldemara Szymańskiego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

   Msza św. żałobna odprawiona zostanie 17 października br. o godzinie 11:00 w Kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Poznaniu (os. Wichrowe Wzgórze 130). Pogrzeb odbędzie się w dniu 17 października br. o godzinie 13:10 na cmentarzu Junikowskim w Poznaniu.

Andrzej Półrolniczak